Hlavná obsah

VZHĽADOM K ZABEZPEČENIU KOLEKTÍVNEJ OCHRANY

PRED VÝSKYTOM A ŠÍRENÍM KORONAVÍRUSU

S PLATNOSŤOU OD 16.09.2020 AŽ DO ODVOLANIA PLATÍ

V KAMILKA“, ZARIADENÍ SOCIÁLNYCH SLUŽIEB MAŇA

ZÁKAZ NÁVŠTEV

„Pandemický voľný čas“


I v týchto ťažkých časoch sa snažíme s prijímateľmi sociálnych služieb v „KAMILKA“, Zariadenie sociálnych služieb Maňa stráviť voľný čas zmysluplne. Volávame a skypujeme si s príbuznými, priateľmi. A keďže je čas Sv. Valentína nezabudli sme ani na priateľov a lásky z „DOMUM“, ZSS Krškany.

Máme to šťastie, že naše zariadenie sa nachádza v rozľahlom lesoparku, takže sa môžeme poprechádzať i po krásne čistom vŕzgajúcom sniežiku.


 

„Testovanie na ochorenie COVID-19“


V „KAMILKA“, Zariadenie sociálnych služieb Maňa sa súbežne s celoplošným testovaním obyvateľov Slovenska uskutočnilo testovanie zamestnancov a prijímateľov sociálnych služieb na ochorenie COVID-19 antigénovými testami. Boli zostavené dva testovacie tímy zo zdravotníckych zamestnancov, ktoré za prísnych epidemiologických opatrení zrealizovali testovanie u 93 prijímateľoch sociálnych služieb a 55 zamestnancoch. S radosťou oznamujeme, že všetky odobraté vzorky boli negatívne.

Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým zamestnancom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na testovaní.

 

„Germicídny žiarič“


Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať nadácii Pontis a dopravnej spoločnosti Slovak Parcel Service, vďaka ktorým sme z výzvy „Kto pomôže Slovensku – Pomoc v správnych rukách“ získali v týchto časoch veľmi potrebný germicídny žiarič. Nainštalovali sme ho našim prijímateľom sociálnych služieb do dennej miestnosti. Každé ráno nás tak čaká bezinfekčná herňa, v ktorej sa môžeme z plných pľúc nadýchnuť. ĎAKUJEME!

 

„Zber úrody z našej záhrady“

Dopestované ovocie a zelenina z vlastnej záhrady sú už uskladnené. Zber jesenných plodov zo záhrady sme ukončili zberom tekvíc. Spoločne sme vybrali a usušili jadierka. A z malých okrasných tekvičiek sme vytvorili výstavku pred vchodom do ZPB.

 

„Klásky“

Leto a žatva patria k sebe. Symbolom leta sú zlatožlté klásky obilia. Využitím vlastnej kreativity a fantázie sme použili obilné klásky na výrobu letných dekorácii. Výsledok našej práce sme vystavili vo vstupnej hale zariadenia pre potešenie prijímateľov, zamestnancov  i návštevníkov zariadenia.

 

„Sušenie levandule“

Pani Jarmila venovala nášmu zariadeniu väčšie množstvo rozkvitnutej levandule. A tak  sme z voňavých kvietkov v altánku zhotovovali rôzne dekorácie, ktorými sme si vyzdobili priestory ZSS. Časť kvietkov sme nechali vysušiť a použijeme ich na výrobu voňavých vankúšikov, alebo na darčekové fľaštičky plnené sušenou levanduľou.  I obyčajná levanduľová kytička poteší oko i srdce.  

Za kvietky levandule úprimne ďakujeme.

 

„Zbieranie lipových kvetov“

Začiatkom júna je už lipa v plnom kvete. Všimli si to nielen včielky, ale aj naše prijímateľky sociálnych služieb. Na ich zvedavú a nedočkavú otázku „Kedy už budeme zbierať lipové kvety?“ sme mohli konečne  odpovedať pozitívne.  Pripravili sme si košíky, vedrá a hor sa veselo zbierať lipové kvietky. Časť nazbieraných byliniek sme v rozložili a usušili. V mrazivom zimnom období nás voňavý lipový čaj určite zahreje.

 

„Bylinková špirála“

Príjemné je posedenie v altánku so šálku bylinkového čaju. Aby sme si mohli dopriať čaj z vlastných čerstvých byliniek, rozhodli sme sa vysadiť bylinkový záhon.  Ruky k spoločnému a užitočnému dielu priložili všetci, ktorí sa už videli so šálkou čaju v ruke. Pracovali sme s chuťou, bylinková špirála nám utešene rástla, PSS sa tešili zo zaujímavej aktivity. Bylinková špirála nám krášli nádvorie areálu, ktoré bude nielen farebné a voňavé, ale aj zdravé a chutné. Už teraz sa všetci tešíme na chutný bylinkový čajík.

 

„Opekačka“ – 14.09.2020

S tohtoročným letom sme sa rozlúčili tradičnou opekačkou. Pre prijímateľov sociálnych služieb bola príjemným oživením všedných dní. Dreva bolo dostatok, špekačiek tiež, počasie nám prialo a super nálada panovala po celý čas.

„MDD“ – 01.06.2020

Na deň 1. júna sme si pre prijímateľky nášho zariadenia pripravili veselý pobyt v parku spojený s tancom, súťažami a veselou zábavou pri príležitosti medzinárodného dňa detí. Oslavy sme rozdelili na viacej skupín, aby sme sa stretli iba v menšom počte a iba v rámci úsekov. Očakávali sme ako nás prekvapí počasie, ale našťastie  bolo príjemne, slniečko nám od rána pekne svietilo. PSS sa zapájali do zaujímavých športových aktivít, lákavá hudba nedovolila nikomu sedieť. Účastníkov prekvapil aj „šašo-Jašo“, s ktorým si prijímateľky nielen zatancovali, ale sa s ním aj odfotografovali  na pamiatku dnešného dňa. Na záver zábavy sa všetci potešili opekaným špekáčikom   a sladkostiam, ktoré venovalo naše občianske združenie. Po dlhom čase sme sa opäť tešili spolu z peknej oslavy

„Testovanie“ - 11. – 13.05.2020

V dňoch 11. – 13. mája 2020 sa v našom zariadení uskutočnilo celoplošné testovanie prijímateľov sociálnych služieb a zamestnancov rýchlotestami na prítomnosť protilátok IgM/IbG proti COVID-19. Za ich zabezpečenie patrí vďaka Nitrianskemu samosprávnemu kraju. Testovanie vykonali zamestnankyne nášho zariadenia – sestry. Sme radi, že všetko dobre dopadlo.

„Výsadba“ – apríl 2020

Krásne slnečné dni sme využili na výsadbu semiačok a priesad zeleniny na našom políčku. Po chladných a smutných dňoch je pobyt na čerstvom vzduchu pre všetkých príjemným osviežením. Už teraz sa tešíme na chutnú úrodu. Zároveň sme si skrášli exteriér zariadenia kvetinovou výsadbou.


 

„Šitie rúšok“ – apríl 2020

VAj naše zariadenie zastihla nečakaná informácia – celosvetové nebezpečenstvo infekčného ochorenia Covid–19. Z dôvodu zabezpečiť si dostatočný počet ochranných pomôcok, sa zamestnankyne nášho zariadenia rozhodli svojpomocne ušiť bavlnené ochranné rúška. Na pomocných prácach pri šití sa podieľali aj prijímateľky sociálnych služieb. Spoločnými silami sme pre potreby zariadenia ušili  rúška v počte približne 180 ks pre prijímateľov sociálnych služieb a 50 ks pre personál zariadenia.

Za užitočný nápad a ochotu priložiť ruku k dielu všetkým ďakujeme!