„Cvičný požiarny poplach a evakuácia“

Na základe Usmernenia pre poskytovateľov sociálnej služby k ochrane pred požiarmi bol dňa 19. januára 2022 v „KAMILKA“, ZSS Maňa zrealizovaný cvičný požiarny poplach a evakuácia pod vedením Ing. Lenky Pénzešovej – technika PO a Mgr. Tomáša Meroviča – veliteľa hasičskej stanice v Šuranoch. Touto cestou im ďakujeme, zároveň vyslovujeme vďaku aj zúčastneným členom hasičského a záchranného zboru zo Šurian a dobrovoľného hasičského zboru z Trávnice. Zamestnanci si s prijímateľmi vyskúšali evakuáciu, boli poučení o postupoch v prípade požiaru, požiarnici nám pomohli odborne prekontrolovať odberné miesta podzemných hydrantov, hasiacich prístrojov a prehliadku všetkých priestorov ZSS z pohľadu požiarnej bezpečnosti. V prípade evakuácie prijímateľov by zamestnancom boli veľmi nápomocné aj evakuačné podložky, ktoré zariadenie zabezpečilo a nachádzajú sa na lôžkach pod každým matracom imobilných prijímateľov.

Ako sa hovorí „Oheň je dobrý sluha, no zlý pán...“. Dúfame, že v našom zariadení nikdy nebude panovať!