„Športovo-turistický deň - Hrušov“

Krásy prírody a zrúcaniny hradu Hrušov sa dňa 13.10.2021 vybrali spoznávať zamestnanci „KAMILKA“, ZSS Maňa. Zvyšky Hrušovského hradu nájdete medzi obcami Skýcov a Hostie, v pohorí Tríbeč.

My sme putovali cca 2 hod. z centra obce Topoľčianky pohodlnou cyklotrasou povedľa zámku Topoľčianky, jeho parku a žrebčína. Míňali sme krásne udržiavané vinohrady a sady. Ďalej po zelenej turistickej značke cez les, povedľa pamätníka Dr. T. G. Masaryka až k hradu. Okolie hradu je krásne udržiavané. Nachádza sa tu altánok s posedením a miniknižnicou, ohnisko na opekanie a vyvýšené minizáhony byliniek. Oceňujeme i množstvo informačných tabúľ v okolí i na samotnom hrade.

Hrad Hrušov je zrúcaninou, prebieha na ňom rekonštrukcia a konzervácia hradných múrov, veží a bášt. Dá sa po ňom voľne poprechádzať. Sú z neho krásne jesenné výhľady na všetky svetové strany. Odporúčame Vám jeho návštevu.