Hlavná obsah

„Leto s vôňou levandule 2021“

Počas horúcich júlových dní každý hľadá spôsob ako sa osviežiť či schladiť. My sme to však vzali z opačného konca a na spôsobe osvieženia sme najskôr trocha popracovali. Nápad uvariť si sirup z byliniek sa nám všetkým veľmi páčil.  Najskôr sme si vlastnoručne  pozbierali kvietky levandule, ktoré sme dali vylúhovať  do vody a trpezlivo sme čakali.  Po dokončení nášho fialového elixíru - levanduľového sirupu, sme si spoločne vychutnali prvý pohár sviežej limonády. Zhodnotili sme, že naša práca bola  veľmi úspešná. Každý ďalší pohár nám stále živo pripomína krásne a na zážitky bohaté dni, keď sme sirup tvorili. Práve vďaka takýmto netradičným aktivitám je náš život krajší, veselší a v tomto prípade aj veľmi osviežujúci.  Na zdravie!

„Nové vedenie ZSS“

V posledný júlový deň sme  sa rozlúčili s Ing. Katarínou Némethovou, ktorá pôsobila v „KAMILKA“, ZSS Mňa vo funkcii riaditeľky zariadenia. Prijímatelia sociálnych služieb a zamestnanci zariadenia ďakujú odchádzajúcej  riaditeľke za obetavú a poctivú prácu, ktorú vykonávala uplynulých 14 rokov pre „KAMILKA“, Zariadenie sociálnych služieb Maňa. Do ďalšieho života jej prajeme pevné zdravie, šťastie a osobnú spokojnosť.

V prvý augustový deň sme v „KAMILKA“, zariadenie sociálnych služieb Maňa privítali novo menovanú pani riaditeľku PhDr. Ivetu Vörösovú, ktorú zamestnancom i prijímateľom sociálnych služieb predstavila a do funkcie uviedla vedúca OSV NSK Mgr. Erika Róžová. Novej pani riaditeľke prajeme pracovné i osobné  úspechy, pevné zdravie, pohodu a veľa elánu do ďalších dní. Tešíme sa na vzájomnú spoluprácu.   

„Natáčanie videoklipu“

Tieto letné dni nám spestrila Čertovská muzika nahrávaním svojho videoklipu „Ten máňanský kaštieľ“. Krásna hudba, dobové kostýmy a ľudové kroje dopĺňali spev detí a členov zoskupenia. S radosťou sa k nim pripojili i dve naše krojované prijímateľky sociálnych služieb. Celú atmosféru umocnili dva krásne kone s dobovým kočom spolu s kočišom. Už sa tešíme na konečný výsledok, ktorý uvidíme v TV a na internete.

Na základe uvoľňovania opatrení v sociálnych službách v súvislosti s ochorením COVID-19
sú v "KAMILKA", ZSS Maňa
povolené návštevy PSS od 21.05.2021
za podmienok zverejnených na tejto webovej stránke v časti Krízové plánovanie.

 

„Svätá omša – 02.06.2021“


Sme radi, že po roku v areáli „KAMILKA“, Zariadenie sociálnych služieb Maňa miestny pán farár vyslúžil pre prijímateľov sociálnych služieb sviatosť zmierenia. Po nej sme sa presunuli do nášho parku, kde sa uprostred krásnej prírody konala svätá omša obetovaná ako poďakovanie za ochranu a vedenie počas pandémie.

„MDD 2021“


Dňa 1. júna sme  pre prijímateľov sociálnych služieb v „KAMILKA“, ZSS Maňa pripravili veselý pobyt v parku spojený s tancom, súťažami a zábavou. Očakávali sme ako nás prekvapí počasie, ale od rána  bolo príjemne a slniečko  pekne svietilo.

Dopoludnie bolo zamerané viacej športovo, kde si zasúťažili všetci zúčastnení.  Popoludnie bolo spríjemnené lákavou hudbou, ktorá nedovolila nikomu sedieť. Účastníkov oslavy prekvapil aj „šašo-jašo“, s ktorým si dievčatá  nielen zatancovali ale sa s ním aj odfotografovali. Na záver zábavy sa všetci potešili opekaným špekáčikom a sladkostiam, ktoré prijímateľom sociálnych služieb venovalo naše občianske združenie. Dobrá nálada vydržala až do neskorého popoludnia a všetci mali dobrý pocit z výnimočného dňa.

„Uvoľnenie opatrení“


Od 21. mája 2021 sme aj v „KAMILKA“, Zariadenie sociálnych služieb Maňa pristúpili k uvoľneniu protipandemických opatrení. Od tohto dňa sú v zmysle Rámcových podmienok zverejnených aj na webovej stránke zariadenia http://zssmana.sk/krizove-planovanie povolené návštevy PSS, krátkodobé opustenia priestorov ZSS a dovolenky PSS. Prvá návšteva nás vítala hneď zrána (viď. foto)...

„Očkovanie PSS“


PV dňoch 8. apríla a 6. mája 2021 sa v našom zariadení sociálnych služieb „KAMILKA“, Maňa uskutočnilo výjazdové očkovanie prijímateľov sociálnych služieb. Ďakujeme touto cestou Mgr. Stroškovej z Nemocnice AGEL Levice s.r.o. za podanie vakcín a láskavý prístup k prijímateľom.

„Oslava 40. a 50. narodenín“


Po dlhej dobe sme s obrovským očakávaním usporiadali spoločné oslavy narodenín našich prijímateliek sociálnych služieb. Bolože to radosti, ale i sĺz... Konečne „závan tradičného života“. Dúfame, že už bude lepšie!

„Pandemický voľný čas“


I v týchto ťažkých časoch sa snažíme s prijímateľmi sociálnych služieb v „KAMILKA“, Zariadenie sociálnych služieb Maňa stráviť voľný čas zmysluplne. Volávame a skypujeme si s príbuznými, priateľmi. A keďže je čas Sv. Valentína nezabudli sme ani na priateľov a lásky z „DOMUM“, ZSS Krškany.

Máme to šťastie, že naše zariadenie sa nachádza v rozľahlom lesoparku, takže sa môžeme poprechádzať i po krásne čistom vŕzgajúcom sniežiku.


 

„Testovanie na ochorenie COVID-19“


V „KAMILKA“, Zariadenie sociálnych služieb Maňa sa súbežne s celoplošným testovaním obyvateľov Slovenska uskutočnilo testovanie zamestnancov a prijímateľov sociálnych služieb na ochorenie COVID-19 antigénovými testami. Boli zostavené dva testovacie tímy zo zdravotníckych zamestnancov, ktoré za prísnych epidemiologických opatrení zrealizovali testovanie u 93 prijímateľoch sociálnych služieb a 55 zamestnancoch. S radosťou oznamujeme, že všetky odobraté vzorky boli negatívne.

Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým zamestnancom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na testovaní.

 

„Germicídny žiarič“


Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať nadácii Pontis a dopravnej spoločnosti Slovak Parcel Service, vďaka ktorým sme z výzvy „Kto pomôže Slovensku – Pomoc v správnych rukách“ získali v týchto časoch veľmi potrebný germicídny žiarič. Nainštalovali sme ho našim prijímateľom sociálnych služieb do dennej miestnosti. Každé ráno nás tak čaká bezinfekčná herňa, v ktorej sa môžeme z plných pľúc nadýchnuť. ĎAKUJEME!

 

„Zber úrody z našej záhrady“

Dopestované ovocie a zelenina z vlastnej záhrady sú už uskladnené. Zber jesenných plodov zo záhrady sme ukončili zberom tekvíc. Spoločne sme vybrali a usušili jadierka. A z malých okrasných tekvičiek sme vytvorili výstavku pred vchodom do ZPB.

 

„Klásky“

Leto a žatva patria k sebe. Symbolom leta sú zlatožlté klásky obilia. Využitím vlastnej kreativity a fantázie sme použili obilné klásky na výrobu letných dekorácii. Výsledok našej práce sme vystavili vo vstupnej hale zariadenia pre potešenie prijímateľov, zamestnancov  i návštevníkov zariadenia.